טיפים לכתיבת הצהרה עסקית

כתיבת הצהרה עסקית אישית אינה משימה מרתיעה כפי שהיא נראית. להצהרות עסקיות יש שימושים מרובים, אך המטרה העיקרית היא להעביר את מי שאתם, ולמה אתם נחשבים לטובים ביותר בתחומכם.

מומחי הכתיבה השיווקית בחברת יש טקסט אחר, מסייעים לכם ליצור את ההצרה העסקית האישית הטובה ביותר, שתבליט אתכם בקרב קהל היעד שלכם, ותוביל אתכם לקשרים העסקיים עליהם תמיד חלמתם!

מהי הצהרה אישית עסקית?

הצהרה אישית עסקית היא ההזדמנות שלכם להבריק. זו ההזדמנות שלכם להפגין את נקודות החוזק שלכם, להצהיר על ההישגים שלכם, ולשתף את שאיפות הקריירה שלכם. אל תתנצלו על המקצועיות שלכם. הבליטו את מה שיש לכם במונחי ניסיון ושאיפה.
לדוגמא:
"בוגר תואר לספרות מהאוניברסיטה העברית בירושלים. ניסיון מעשי כעורך לשעבר במגזין אופנה. מבקש להתחיל את הקריירה שלי בעיתונאות, בתפקיד שבו אוכל ליישם את הכישורים שרכשתי בלימודים לתואר, ואת הניסיון שלי בעריכה".

איך לכתוב הצהרה אישית עסקית?

ההצהרה האישית העסקית שלכם צריכה לכלול סקירה קצרה המתארת מי אתם, מהן נקודות החוזק שלכם, וכל הניסיון התעסוקתי וההשכלתי שצברתם. בנוסף, יש לכלול מיומנויות מקצועיות כגון יכולת ניהול זמן, ניסיון בשירות לקוחות, יחסי אנוש מעולים לעבודת צוות, מיומנויות מחשבים, ויכולות מבריקות אחרות.
מומלץ להקפיד שלא להעמיס מלל משעמם, ולהימנע מקלישאות כגון "וורקוהוליסט", ו"עובד טוב בנפרד או כחלק מצוות".
גם אם רכשתם מעט ניסיון עסקי, תוכלו למצוא שיטות אחרות למכור את עצמכם. אתם יכולים לכלול תחביבים ותחומי עניין שמפגינים מיומנויות מסוימות, או עיסוקים רלוונטיים לתפקיד אותו אתם מבקשים. בנוסף, הימנעו מכל מידע אישי שאינו משפיע על יכולתכם לבצע את העבודה.

כיצד לבנות הצהרה אישית עסקית

כדי לקבוע את מבנה ההצהרה האישית שלכם, כדאי שתענו תחילה על השאלות הבאות:
• מדוע התפקיד מעניין אתכם?
• מדוע אתם מתאימים לתפקיד זה?
• האם עסקתם בתחומים זהים או עברתם הכשרה המתייחסת לקו עבודה זה?
• האם לקחתם חלק בפרויקטים המסייעים להפגנת יכולותיכם?
• מהן המיומנויות ההופכות אתכם למומחים בתחום?
לאחר שעניתם על שאלות אלו, תקבלו מושג טוב יותר לגבי מה שיש לכם להציע. תבנית זו יכולה לקבוע את מבנה ההצהרה שלכם, כשתדעו מה להדגיש ומה להסתיר. לדוגמא. אם אין לכם ניסיון מעשי בעבודה, תמיד תוכלו להבליט הישגים אקדמיים או מיומנויות אותן ליקטתם לאורך השנים.