איך להפוך לכותבי תוכן מקצועיים כשאין לכם ניסיון

איך להתחיל עסק לכתיבת תוכן בלי ניסיוןיום אחד קמתם בבוקר, והודעתם למשפחה ולחברים שלכם שאתם מתפטרים מהעבודה המכובדת שלכם ויוצאים לעתיד שאינו ברור ככותבי תוכן עצמאיים. ההחלטה שלכם העלתה כמה גבות. למה? יש לכם אפס ניסיון בכתיבת תוכן. נאדה. שום דבר.
והסביבה הקרובה ניסתה לשכנע אתכם לצאת מזה. אבל אתם יודעים טוב יותר. אתם יודעים שעבודות כתיבת תוכן הן עסק לגיטימי, ואף משתלם, כשיטה להרוויח כסף באינטרנט. אז בשלב ראשון אתם שומרים על הנחישות. ובצדק.
כי הנחישות משתלמת. כי אתם יכולים להפוך לכותבי תוכן במשרה מלאה. מתחילים לכתוב תוכן ללא ניסיון, אבל לומדים הרבה בדרך, ולמרות שנכשלים, חשוב שלא להישמע לקול הקטן הזה בראש, שמתעקש שהגיע הזמן לפרוש.

כי הגיע הזמן ליהנות מהעבודה

האמת היא שהסיבה שהחלטתם להפוך לכותבי תוכן, ולא ללולייני קרקס, למשל, היא כי אתם אוהבים לכתוב. וכשעושים משהו מתוך תשוקה אמיתית, אי אפשר באמת להיכשל. ועוד דבר. אף פעם אין מחסור בעבודות כתיבת תוכן באינטרנט, אפילו ללא ניסיון!
אז אם אתם רוצים להתנסות בכתיבת תוכן, אל תוותרו על החלום בגלל חוסר ניסיון. המשיכו לקרוא. אתם יכולים להתחיל קריירת כתיבת תוכן ללא שום ניסיון. אין צורך בתואר ראשון בספרות כדי לכתוב תוכן איכותי או להפוך לכותב תוכן באינטרנט. מה שאתם צריכים זה רצון להצליח, ותשוקה אמיתית לכתיבה. אם אין לכם את שתי התכונות האלו, קריירת כתיבה אינה מתאימה לכם.

מתחילים עם כתיבת בלוג

השיטה הטובה ביותר לכתוב תכנים מקצועיים או שיווקיים ללקוחות, היא להתחיל לכתוב בעצמכם. אם אתם חדשים בכתיבה מקצועית, עליכם להוכיח שאתם יכולים באמת לכתוב מאמרים מקצועיים. לפני שלקוחות ישכרו את שירותיכם, עליהם לוודא שאתם יכולים לבצע את העבודה, ואם אתם מתחילים מאפס, השיטה הטובה ביותר להוכיח זאת היא עם בלוג, המשמש כתיק עבודות מקוון.
כתיבה למדיה החברתית. ניסיון בכתיבת תוכן מתחיל עם כתיבת פוסטים במדיה החברתית. כך תרכשו ניסיון בהתמודדות עם כתיבת תכנים קצרים, וללמוד מתגובות הגולשים אילו סוגי תכנים עובדים טוב ואילו תכנים מתקבלים פחות באהדה.
אין תכנית על לכתיבת תוכן. אם אתם רוצים להיות כותבי תוכן מקצועיים ולהרוויח היטב, תצטרכו להבין מה עובד בשבילכם, בהתאם לניסיון שלכם, או לתכנים אותם אתם רוצים לכתוב. הרעיון הוא פשוט להתחיל, ואז להתמיד, ואז להתמקד.