מה הם מאמרים אינפורמטיביים?

מה הם מאמרים אינפורמטיביים?מאמר אינפורמטיבי מיידע את הקוראים באמצעות הסברה ופירוט על נושא נתון. זהו אינו מאמר דעה המנסה לשכנע את הקורא לנקוט בצד זה או אחר.

המטרה היא לכסות את כל הפרטים הרלוונטיים: מי, מה, מתי, איפה ולמה. דיווחים עיתונאים, למשל, משתמשים במאמרים אינפורמטיביים. 

מי? מאמר אינפורמטיבי מזהה את האנשים המעורבים. לדוגמא, אם המאמר עוסק בשינוי מדיניות הממשלה, הוא כולל את חברי הכנסת, שרים או אנשי מפתח המעורבים בנושא. המאמר מזהה גם את בעלי העניין המושפעים מהנושא, במידת הצורך.

מה? חשוב שהמאמר יכלול היסטוריה קצרה של הנושא, שינויים לאורך השנים, והמצב הנוכחי. מאמר על אימון כלב גולדן רטריבר, למשל, עשוי להכיל היסטוריה קצרה של דפוסי אימון התואמים את הגזע, מה דורש תהליך האימון, ואילו שיטות אימון קיימות.

מתי? מאמרים אינפורמטיביים מכילים תאריכים רלוונטיים. לדוגמא, במאמר על אירוע יום העצמאות, הקורא יבקש לדעת את היום והשעה של האירוע. מאמר על אירוע היסטורי, כגון הקמת מדינת ישראל, כולל את תאריכי האירוע.

איפה? המאמר מספק פרטי מיקום לנושא. במהלך קריאת מאמר אינפורמטיבי, הקורא לומד על המקום שבו מתרחש הנושא. במאמר יום העצמאות, המאמר מספר לקורא היכן התרחש האירוע.

סיכום – מסקנת מאמר אינפורמטיבי מציגה את עיקרי המאמר ומחברת אותם למטרה. לדוגמא, מסקנת מאמר על מדיניות הממשלה עשויה להזכיר לקורא את ההשלכות האפשריות של המדיניות, או לכסות את החשיבות ההיסטורית של הנושא.

זקוקים לשירותי כתיבת מאמרים אינפורמטיביים? צרו קשר